top of page
_edited_edited.jpg

Hakkımızda

1715215778621.jpg
Avukat Elif Kurşun

Avukat Elif Kurşun, 1995 yılında Bursa'nın Orhangazi ilçesinde doğmuştur. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde hukuk eğitimi, Anadolu Üniversitesi'nde Sosyoloji Eğitimi almıştır. 2018 - 2021 yılları arasında Sakarya'da avukatlık stajını tamamlamış ve mesleğini icra etmeye başlamış, 2021 yılı boyunca JUNSHU Etik ve Uyum Bülteninde Hukuk ve Etik alanında makaleleri yayımlanmıştır. 2021 yılından itibaren İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapan Elif Kurşun, Aralık 2021 tarihinde ise Kurşun Hukuk & Danışmanlık'ı kurmuştur. 

Avrupa Konseyi'nin hukuki eğitim programı Help'e (Human Rights Education for Legal Professionals) katılan Elif Kurşun, ''Kadına Karşı Şiddet ve Ev İçi Şiddet'', ''Göçmen Hakları ve İnsan Ticaretiyle Mücadele'' ve ''KVKK ve Veri Gizliliği'' alanlarında sertifika almış ve bu konularda çalışmalar yapmıştır.  Bununla birlikte özel gereksinimli ve engelli bireylerin hukuki haklarından mahrum kalmaması adına çalışmalar yürütmekte olup Türk İşaret Dili (Konuşma) Sertifikasına sahiptir.

Kurşun Hukuk & Danışmanlık bünyesinde, başta “Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku”, “Medeni Hukuk ve Borçlar Hukuku”, “İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku”, “Bilişim Hukuku”, “Ceza Hukuku”, ”Şirketler Hukuku” ile “Uluslararası Hukuk ve Vatandaşlık Hukuku” olmak üzere çeşitli hukuki alanlarda danışmanlık hizmeti vermekte, CMK Servisinde aktif olarak görev almakta ve müvekkillerini yasal merciler önünde başarı ile temsil etmektedir.

  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
bottom of page